5 5
Testosul

Ce Model De Jante Se Potriveste Cu Masina Noastra?

Recommended Posts

Deschid acest topic pentru a ne impartasi reciproc ce modele/tipuri de jante ne dorim pe masinile noastre sau visam ca la un moment dat sa avem pe masini.

O sa incep eu...desi acum am un set de jante Inovit DTM Tuning Black with Red Stripe pe masina, visul meu este sa imi echipez masina cu un set de BBS CH Black Edition...it's a wish.

Deschid acest topic pentru a ne impartasi reciproc ce modele/tipuri de jante ne dorim pe masinile noastre sau visam ca la un moment dat sa avem pe masini.

O sa incep eu...desi acum am un set de jante Inovit DTM Tuning Black with Red Stripe pe masina, visul meu este sa imi echipez masina cu un set de BBS CH Black Edition...it's a wish.

Jantele tale se potrivesc de minune cu masina , nu spun ca niste BBS -uri nu ar da si mai bine ,  ;) , eu visez la niste OZ-uri Allegerita , pe 17 au 7 kg , ce ar fi o minune pe masin mea cu motorul ei mic...............dar ma multumesc cu ce am adica un rand de Wolfrace Sprint si un alt set de Forme  B35 , care sunt la vopsit si se vor asorta cu masina :rolleyes:

Jantele mele noi trebuie sa apara. Atunci voi posta aici poze cu ele pe masina.

Intre timp visez pe viitor la BBS CH-R Black sau OZ Ultraleggera Matt Black.

19757528.th.jpg 64822544.th.jpg

Jantele mele noi trebuie sa apara. Atunci voi posta aici poze cu ele pe masina.

Intre timp visez pe viitor la BBS CH-R Black sau OZ Ultraleggera Matt Black.

19757528.th.jpg 64822544.th.jpg

Gand la gand cu bucurie...CH-Black au un aspect inconfundabil desi se cunoaste deja ca jantele BBS nu sunt dintre cele mai usoare.

Astea sunt jantele care le-as pune pe masina, desigur ceva replici, pentru ca de original nu te poti atinge, setul fiind cam 600.000E :P

post-7-1246525799_thumb.jpg

Astea sunt jantele care le-as pune pe masina, desigur ceva replici, pentru ca de original nu te poti atinge, setul fiind cam 600.000E :)

Domnu, domnu, astea sunt SF... pe bune...

Nu-s bre SF, ideea este ca sunt foarte scumpe din cauza diamantelor atasate pe ele, si pana la urma topicul se numeste ce mode de jante ne dorim...eu cel putin la astea visez, ca-mi doresc si altele este cu totul altceva, dar astea sunt dream wheels , cu care Puffy sau Nelly se afiseaza :)

Eu unul imi doresc sa incalt masina cu o preche de Dezent V dar pe 14"

18806215.th.jpg

kenzo .. cand faci rost de bani sa`mi zici :rolleyes:) pot sa ti le aduc la un pret destul de bun ;)

Un model de jante care arata foarte bine este Dare RG2.

In imagine este modelul de culoare Graphite:

DARE_rg2_gra.jpg

Poate cineva sa-mi recomande niste jante usoare? ( scoatem din calclu aleggerita si team dynamics )

Ar fii ideal sa-mi spuneti si ce greutate au pe 18"

Thanks! :)

Si eu caut....m-am saturat de Allegerita si team Dynamics....chiar nu mai fabrica nimeni jante frumoase si usoare?.....oare?.....

OZ Superturismo LM ar fi o varianta, sau modelele de la manufacturerul VMR, insa mai greu de gasit in Europa. Mai sunt si ATS DTC Ultralight si Superlight, dar iarasi niste variante greu de gasit la noi...

OZ Superturismo LM ar fi o varianta, sau modelele de la manufacturerul VMR, insa mai greu de gasit in Europa. Mai sunt si ATS DTC Ultralight si Superlight, dar iarasi niste variante greu de gasit la noi...

Poti sa pui niste poze cu modelele enuntate ca sa ne facem si noi o idee?

Le-am pus in ordine: OZ, cateva din modelele VMR, adica V710, V718, V701 pe diferite culori, ATS DTC Superlight. Diferentele intre Superlight si Ultralight sunt de greutate (concentratia de amestec de magneziu), in rest ca look sunt la fel.

superturismo_lm.jpg vmr_v710.jpg VMR_v718.jpg vmr_701.jpg ats_dtc_superlight.jpg