4 4
zeusik

Seat Cordoba 2004

Recommended Posts

Sa imi descriu si eu masinuta mult iubita, observ ca sunt primul membru care prezinta un Seat Cordoba. In primul rand pana sa vorbesc despre dotarile masini care cuprind dotari standard si cateva dotari optionale, vreau sa vorbesc despre Seat, in special Seat Cordoba, ca si masina, pasiune, si sacrificii. Masina a aparut pe nepragatite, sincer sa fiu la inceput nu eram prea incantat de marca Seat, pentru ca nici nu stiam foarte multe lucruri si date tehnice, insa dupa achizitionarea acestei masini modeste, am inceput sa inteleg si sa vad altfel lucrurile, usor....usor....usor am inceput sa inteleg masina, sa o "iubesc" si sa pun suflet in tot ceea ce fac pentru ea si in acelasi timp pentru mine. Este o masina care iti ofera un sentiment placut atunci cand te afli la volanul ei, o masina in care as sta toata ziua, sau as conduce-o neincetat, de aici cred ca si cunoscutul: "Autoemocion".......................

Sunt atat de multe lucruri de spus si imi vin o gramada in cap, astfel incat nu stiu ce sa zic, mie frica sa nu omit ceva, dar incerc sa ma limitez la cateva cuvinte ca sa nu plictisesc cu mica mea oratorie, si ma limitez spunand doar PASIUNE, DARUINTA, SUFLET Si SACRIFICII, la asta de imdeamna o masina Seat, cel putin pe mine.

Vorbind si de despre dotarile masinii pot incepe prin: pe langa dotarile standard, geamuri electrice spate, ornamente cromate interior, mp3-player Sony, 6 boxe, xenon, senzori parcare, Ac-semi-automat, alarma, modul confort inchidere geamuri automate.

Apoi pe parcurs au venit si cateva elemente pentru frumusetea exterioara si anume: pleoape Je-Design, Jante Pe 15" Mam W2 Black Polished, plafon negru lucios, folie geamuri fata(45-40%), spate+luneta(85-90%), vopsirea stopurilor negru, vopsirea etrierilor fata si a tamburilor spate gri, clean look spate, toba sport.......cu brrrrrrrrrr - it frumos :) si cam atat urmand si altele.......o sa incerc sa atasez si cateva poze. LOVE SEAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

16062009004l.th.jpg

09062009003.th.jpg

Si inca un update facut de mine si de care am uitat sa va spun, grila sport made by zeusik tongue.gif

30042009121221.th.jpg

Clean look portbagaj si stopurile vopsite

14062009r.th.jpg

Si o poza artistica facuta de mine

dscf0367.th.jpg

Si saptamana aceasta urmeaza sa fac revizia de 74.000 km....Si astfel masinutza mea a prrimit urmatoarele:

Filtru ulei si polen: Mann

Filtru sport: K&N

Ulei Mobile 1 ESP FORMULA FUll Synthetic 5w-30

Si bujii Beru Ultra X Titan cold

........

si luna viitoare urmeaza ceva de crestere :P ................

mmmmmmda.... daca scot de pe lista filtrul de aer K&N si bujiile din titan placate cu aur de 24k, cred ca voi iesi un pic mai ieftin :lol:

Spor la treaba

Si azi masina a primit un set nou de placute frana.

Cele originale vor fi schimbate cu Ferodo DB Premier.

Impresii dupa ce le voi monta icon_biggrin.gif

post-16-126571904532_thumb.jpg

Si azi masina a primit un set nou de placute frana.

Cele originale vor fi schimbate cu Ferodo DB Premier.

Impresii dupa ce le voi monta icon_biggrin.gif

Alegere buna . ai facut , vei fii incantat de aceste placute  , este optimul intre performanta si pret , crede-ma am avut asa ceva :)

pret 130 ron, inca nu le-am montat, dar impresii dupa...

si am mai dat comanda de grile fagure Ibiza FR.

post-16-126599730478_thumb.jpg

Vad ca desi mai low profile in ultima vreme, modificarile si adaugirile nu intarzie sa apara la masina ta.

Ce mai ai in plan pentru viitorul apropiat?

Prezentam stage 2....astept pareri....

In curand o sa urc si poze cu ea vopsita, acum poze brute.. :D

post-16-126943350166_thumb.jpg

post-16-126943350806_thumb.jpg

post-16-126943351389_thumb.jpg

astazi sau montat si placutele de frana......

Parerei zilele care urmeaza...

mersi mersi, nici eu nu stiu ce urmeaza. Sunt atat de multe de facut :()

Dar vom vedea ce ne rezerva viit.....

Si ca tot nu am mai postat de mult timp, pentru ca a venit vremea azi masinuta a primit un set nou de discuri fata de 256mm ventilate de la Ferodo, astept sa le montez si sa le pun la "treaba" cu placute.Acum masina o sa abia "echipa" Ferodo.

Si ca se mai aproprie si schimbul de ulei, in scurt timp o sa cumpar si filtrele + uleiul.

Intrebare: stie cineva daca e mai bun un filtru de polen de carbon decat unul normal?? Si daca se merita investitia?

salutari,

Se merita mai degraba filtrul cu carbon activ pentru ca filtreaza mult mai bine din mirosurile neplacute!

Masina a primit azi un update la interior, schimbat lumini bord din rosu in alb. Acum este o combinatie alb rosu. Poze diseara. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un vag-com pentru calibrarea acelor?? Don PROFESOR?????? blink.gif